Kitap Ayracı

PewDiePie’nin İlginç Hayat Hikayesi

PewDiePie (Profil)

Sanalda PewDiePie olarak bilinen genç, Felix Arvid Ulf Kjellberg ünlü bir İsveçli web tabanlı komedyen ve video yapımcısı. (Az önce adamın gerçek adını okumadan geçtiniz ) Onun Sanaldaki İsmi PewDiePie şuan en fazla abonesi olan Youtube kanalının sahibi.

Çocukluk

Felix 24 Ekim 1989’da İsveç Göteborg’da doğdu. 2010 yılında İsveç’te Yılın CIO’su olan annesi Lotta Kristine Johanna ve bir şirkette Genel Müdür olan babası Ulf Christian Kjellberg’in himayesinde kız kardeşiyle büyüdü. Çocukluğundan beri, Felix sanatla ilgileniyordu ve video oyunları oynuyordu. O ve arkadaşları sık sık, okuldan bir video klibinde video oyunları oynamak için atlıyorlardı.

Erken dönem

Erken kariyer pewdiepie
Erken kariyer pewdiepie
Felix, 2008 yılında Göteborgs Högre Samskola’dan mezun oldu. Daha sonra Chalmers Teknoloji Üniversitesi’nde sanayi ekonomisi ve teknoloji yönetimi üzerine daha fazla araştırma yapmak üzere kayıt yaptırdı; Bununla birlikte, YouTube’da kendi video oyunlarını yapma tutkusunu sürdürmek için 2011 yılında çalışmalarını bıraktı.

Kariyer

Kariyer
Kariyer

Felix Youtube kariyerine 2011 yılında başladı. Başlangıçta video oyunları hazırlarken hot dog satarak ekmeğini ve tereyağını elde etti. Felix ilk olarak PewDie olarak bir Youtube kanalı açtı ama Felix şifreyi unuttu ve dolayısıyla PewDiePie olarak yeni bir kanal açıtı. PewDiePie Aralık 2011’e kadar 60.000 aboneye ulaştı.

Çalışma Alını
Çalışma Alını

Başlangıçta, PewDiePie, The Dark Descent ve Amnezi gibi korku ve aksiyon oyunları oynadı. Felix, Eylül 2011’de “Cuma günleri PewDiePie” olarak yüklenen vlogs adlı video oyunları üzerine blog yazmaya başladı. 2014 yılına kadar, yalnızca korku ile sınırlı olmayan, ilgi alanlarına giren oyunlar geliştirmeye başladı.

PewDiePie’nin içeriği eleştirmenler tarafından takdir edilmeyebilir ancak takipçileri içerikten çok memnun. Başlangıç ​​yıllarında kelimelere daha dikkatsiz davranıyordu ama sonradan tarzını değiştirdi.

Pewdiepie
Pewdiepie

2013’e kadar PewDiePie’nin yaklaşık 1,3 milyar izlenmeye ulaştı. 2014’te PewDiePie, Maker Stüdyoları tarafından piyasaya sunulan iPhone için resmi bir uygulamaya dönüştü. 2015 yılının ilerleyen saatlerinde PewDiePie yorumlar bölümün agresif ve kışkırtıcı yorumlardan dolayı devre dışı bıraktı. Bununla birlikte, Twitter ve Reddit aracılığıyla takipçileriyle etkileşime başladı.

Kişisel hayat

Pewdiepie ve kız arkadaşı
Pewdiepie ve kız arkadaşı

Felix İsveç’te doğmuş olmasına rağmen, kız arkadaşı Marzia Bisognin ile yaşamak için İtalya’ya taşındı. Aynı zamanda kız arkadaşına tutkulu olduğu kadar YouTube’a da tutkulu. Felix nihayet 2013’te İngiltere’de Brighton, Sussex’e yerleşti. Londra’ya taşınmasının nedeni Londrada İnternet bağlantısının daha iyi olmasıydı.

Kanalında Neden Mark Zuckerberg’in Resmi Var ?

Kanalıyla hiçbir ilgisi olmayan ancak şahane olması ve hâlâ göze çarpan bir resim olması nedeniyle kullandığını söyleniyor.

Başarılar

Başarılar
Başarılar

PewDiePie, birçok prestijli ödül aldı. En Popüler Sosyal Videolar için Starcount Sosyal Star Ödülleri, İsveç Sosyal Star Ödülü, Oyun için Shorty Ödülleri, Web Yıldızlı Oyun için Gençlik  Ödülleri ve En İyi Oyun Kanalı – Gösterisi veya Serileri için 5. Akışlı Ödüller. 2016 yılında Time Magazine tarafından “Dünyanın En Önemli 100 İnsanı” seçildi.

Ödüller

 • 2015
 • Shorty Ödülü
 • 2014
 • Gençlik Seçimi Ödülü
 • 2013
 • Shorty Ödülü

Kitap Ayracı

İstatistikler

 • 30.167
 • 6.756
 • 61
 • 50
 • Ocak 18, 2017