Kitap Ayracı
Kurbağalar Yarışıyor

Kurbağalar Yarışıyor (Sağır Olmayı Bilmek Gerek)

Kurbağalar Yarışıyor

Kurbağalar Yarışıyor : Hep tavşanla kaplumbağa yarışacak değil ya… Bu sefer de kurbağalar kendi aralarında yarışmaya karar vermişler. Yarışmayı kazanmak için yaşadıkları derenin hemen yanında bulunan yüksekçe bir ağacın tepesine tırmanmaları gerekiyormuş. Yarışmacı kurbağalar ağacın önünde sıraya dizilmişler, diğer kurbağalar da çevreye yayılıp yarışmayı izlemeye başlamışlar.

Kurbağalar Yarışıyor
Kurbağalar Yarışıyor

Yarış başlamış. Ne var ki seyirci kurbağalardan hiç biri gerçekte o ağacın tepesine çıkılabileceğine inanmıyormuş. Seyirciler arasından şu sesler duyuluyormuş:

“Zavallılar… Hiçbir zaman başaramayacaklar!”

Zaman ilerlemiş, seyirci kurbağaların sesleri hiç değişmemiş:

“Zavallılar… Hiçbir zaman başaramayacaklar!”

Nihayet biri hariç, kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış ve yarışı bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile ağacın tepesine çıkmayı başarmış.

Kurbağalar hayret içinde onun bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. İçlerinden biri ona yaklaşmış ve bu işi nasıl başardığını sormuş. O anda farkına varmışlar ki ağaca tırmanmayı başaran kurbağa sağırmış!

Sağır Olmayı Bilmek Gerek :

Bizlere hayallerimizi gerçekleştiremeyeceğimizi, hedeflerimize ulaşamayacağımızı söyleyen kişiler her zaman olacaktır. Böylelerine karşı sağır olmayı bilmek gerek.

 

 

Kitap Ayracı

1 yorum

  • Gayet güzel bir yazı rakibin çok olabilir, çevredekiler seni çok eleştirebilirler ancak duymazdan gelmek gerekir.

    “Rakibinin yaptıklarını izle örnek al ancak, onun yaptıklarından farklı şeyler yaparsan yükselirsin.”
    Saygılar.

İstatistikler

  • 30.168
  • 6.757
  • 61
  • 50
  • Ocak 18, 2017